Zakończenie Roku Rodziny

W niedzielę 28 grudnia 2014 r. w Święto Świętej Rodziny zostało odprawione Uroczyste Nabożeństwo w int. rodzin naszej Parafii na zakończenie Roku Rodziny. W naszej wspólnocie przez ten Rok spotykaliśmy się w I niedziele miesiąca na nabożeństwach z katechezą, odbył się Wieczór umocnienia rodzinnych więzi, jak i miała miejsce peregrynacja ikony Świętej Rodziny, którą przyjęły w swoich domach 33. rodziny. W ramach obchodów tego Roku nawiedziliśmy także Sanktuarium Matki Bożej, Patronki Rodzin w Leśniowie.

więcej

Pasterka

Zdjęcia z Uroczystej Pasterki na rozpoczęcie Okresu Narodzenia Pańskiego.

więcej

Uroczystość Chrystusa Króla

W trakcie II Nieszporów Uroczystości Chrystusa Króla, 23 listpoada, swoje święto ochodziła Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii. Do jej gorna zostali przyjęcie nowi ministranci i ustanowiony nowy lektor. Po nieszporach odbyło się okolicznościowe przyjęcie.

więcej

Pielgrzymka do Krzeszowa i Świdnicy

25 października grupa parafian wraz z Księdzem Wikarym wybrała sie na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie (będącego Europejską Perłą Baroku) oraz do Kościóła Pokoju w Świdnicy, który jest największym drewnianym kościółem w Europie, wpisany również na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

więcej

Apel Jasnogórski

W ramach obchodzonego w naszej parafii Dnia Papieskiego św. Jana Pawła II, w dniu jego wspomnienia, tj. 22 października, o godzinie 21 odbył się Apel Jasnogórski z modlitwą różańcową.

więcej

Dzień Papieski św. Jana Pawła II

We wspomnienie św. Jana Pawła II, 22 października, obchodzony w naszej parafii był dzień papieski św. Jana Pawła II. Dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież z gimnazjum uczestniczyły w spotkaniu zatytułowanym "Świętymi bądźcie!", w trakcie którego m. in. przybliżone zostały im postacie świętych beatyfikowanych i kononizowanych przez Papieża Polaka.

więcej

Wesele Figara

Zdjęcia z wyjazdu grupy parafian na operę komiczną w czterech aktach Wolfganga Amadeusza Mozarta "Wesele Figara", która miała miejsce we Operze Wrocławskiej 19 października.

więcej

XXII Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach 21 – 23 sierpnia br. odbyła się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wśród wielu grup znajduje się Grupa Brązowa, którą tworzy dekanat Gliwice Łabędy, w tym nasza Parafia. Od tego roku “brązowym” nazywanym “pielgrzymkowymi czekoladkami” przewodzi ks. Adrian, nasz wikary. Przez te dni w naszej grupie pielgrzymowało 101 osób, w tym 30 osób z parafii św. Gerarda. Nie brakowało śpiewu, modlitw (godzinki, różaniec, koronka, droga krzyżowa), “5 minut dla bliźniego” jak i konferencji nawiązujących do hasła: “Rodzina Miłością Wielka”, które wygłosili ks. Krzysztof Ochab, ks. Rafał Jakubina i ks. Adrian Pietrzyk, wspólnie pielgrzymujący wraz ze wszystkimi do Częstochowy.

więcej