Wieczór Świętych

Wieczorem 31. października w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, w dobie halloweenowych spotkań, zgromadziliśmy się na nabożeństwie, by rozważać tajemnicę świętych obcowania. Rozpoczęliśmy różańcem, odśpiewaliśmy litanię do Wszystkich Świętych. Następnie odbył się obrzęd poświęcenia ikony ku czci św. Anny. Modlitewne spotkanie zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim.

Tydzień Misyjny

W niedzielę 22. października rozpoczęliśmy Tydzień Misyjny w Kościele Powszechnym. Naszą modlitwą, a także materialną ofiarą, wsparliśmy zaangażowanych w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki, misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność. Zachęceni Parafianie włączyli się w tą intencję, poprzez uczestnictwo w poszczególnych akcjach. W kolejnej akcji „Makulatura na misje” wspólnymi siłami zebraliśmy ponad 1 tonę makulatury. Każdego dnia na modlitwie różańcowej polecaliśmy intencje misji i misjonarzy. Uczestniczyliśmy również w różańcu misyjnym w różnych językach prowadzonym przez naszą młodzież. Natomiast na zakończenie misyjnego tygodnia gościliśmy świecką misjonarkę, Zofię Sokołowską, która pracowała w Peru, a która to podzieliła się z nami świadectwem pracy na misjach.

Ku czci św. Jana Pawła II

W poniedziałek 16. października ucznowie naszej szkoły uczcili rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra. Zgromadzili się w kościele na apelu papieskim, aby wpatrując się w obraz św. Papieża (od niedawna znajduje się w naszej świątyni) usłyszeć o cnocie nadziei, wszak tegoroczny dzień papieski obchodzony był pod hasłem: "Idźmy naprzód z nadzieją!" Obejrzeli moment ogłoszenia kard. Wojtyły papieżem, świadectwa ludzi młodych o autorytecie Jana Pawła II i oddziaływaniu Jego nauczania, wysłuchali tekstów papieskich o zaufaniu Panu Bogu i nadziei pokładanej w młodych oraz fragmentów Pisma Świętego nt. chrześcijańskiej nadziei. Na zakończenie wspólnie poprosili św. Jana Pawła II o wsparcie, aby zaufali nadziei, która płynie od Chrystusa i Jego zasad. 

Uroczystość Odpustowa ku czci św. Gerarda Majelli

Odpust Parafialny ku czci św. Gerarda rozpoczął się w sobotę 14. października nabożeństwem różańcowym w intencji rodzin oraz o poszanowanie ludzkiego życia. W niedzielę 15. października Uroczystej Sumie Odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił o. Andrzej Łabuda, redemptorysta. W homilii zwrócił uwagę na kwestię świętości. Stawiając za wzór naszego Patrona mówił, że człowiek dążący do świętości jest zawsze autentyczny i bezpośredni, nie zastanawiający się, które słowa przyniosą korzyści czy znajomości, a które nie. Pomaga w tym pokora wobec siebie i innych, czego nigdy nie brakowało św. Gerardowi. Tegoroczny odpust zakończyliśmy nieszporami ku czci św. Gerarda, na zakończenie których licznie zgromadzeni wierni oddali cześć swemu Patronowi przez ucałowanie Jego relikwii.  

Nabożeństwo fatimskie z odnowieniem Aktu Zawierzenia

W piątek 13. października odbył się kolejny Wieczór Fatimski, kończący Jubileusz 100. rocznicy objawień Matki Bożej. Tym razem kazanie wygłosił ks. Sebastian Wiśniewski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Gliwicach. Na zakończenie nabożeństwa odnowiono Akt Zawierzenia Matce Najświętszej Parafii św. Gerarda, który miał miejsce 13. października 2013 r.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Najpierw 30. września - 6. października a następnie 6. - 13. października odbyły się parafialne pielgrzymki do Ziemi Świętej, którym przewodzili kolejno nasi duszpasterze. Pilotem pielgrzymek był pallotyn, ks. Piotr Nowicki, który w miejscach tak bliskim nam katolikom wygłaszał swoiste rekolekcje. Pielgrzymka ta była jubileuszową, gdyż już od 10 lat parafianie co roku pielgrzymują do różnych świętych miejsc.

Różaniec do granic

W sobotę 7. października, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej byliśmy świadkami, ale też uczestnikami ogólnopolskiej inicjatywy „Różaniec do granic”. Jej celem było podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Dołączyliśmy się do tego pięknego wydarzenia. Niektórzy pojechali do kościołów stacyjnych na granice kraju. Pozostający na terenie parafii modlili się licznie w naszej świątyni. Modlitwie, jaką były wszystkie części różańca przewodziły róże różańcowe i róże rodziców.

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

W niedzielę 24. września, gdy na Jasnej Górze odbywała się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin w naszej wspólnocie byliśmy świadkami pięknych chwil. Na zakończenie każdej Mszy św. małżonkowie odnawiali swoje przyrzeczenia złożone kiedyś w dniu ślubu. Celem tej inicjatywy było przypomnienie, że małżeństwo i rodzina to wspaniałe dary Boga dla człowieka.

Rocznica konsekracji nowego kościoła parafialnego

W niedzielę 17. września świętowaliśmy 6. rocznicę konsekracji nowej świątyni parafialnej pw. św. Gerarda Majelli (11.09.2011 r.). Uroczystej Eucharystii o godz. 10:30 przewodniczył ks. Proboszcz Waldemar Ciurej, budowniczy kościoła. Natomiast koncelebrowali: ks. Rafał Jakubina, parafianin, alumn Akadamii Kościelnej w Rzymie oraz ks. Wikariusz Adrian Pietrzyk. Parafialne dziękczynienie zakończono nieszporami ku czci św. Gerarda.

Nabożeństwo fatimskie w Roku Jubileuszowym

W środę 13. września odbył się kolejny Wieczór Fatimski. Tym razem kazanie wygłosił o. Faustyn Zatoka OFM, wikariusz domu zakonnego przy sanktuarium św. Józefa w Prudniku.