Zakończenie rorat i Roku św. Brata Alberta

W czwartek 21. grudnia na zakończenie spotkań roratnich z budowaniem betlejemskiej szopki, czego przewodnikiem był św. Józef - Strażnik Skarbów uczestnicy wysłuchali przedstawień w formie wywiadu o św. Józefie oraz o św. Bracie Albercie, by zakończyć obchody Roku ku Jego czci. Rozdano upominki budującym osobiste szopki oraz uczestnikom konkursu o św. Bracie Albercie.

Koncert charytatywny dzieci z przedszkola Gniazdo

W piątek 15. grudnia w naszym kościele dzieci z naszego przedszkola "Gniazdo" razem z nauczycielami zaprosiły wszystkich na koncert charytatywny, który duchowo wpisał się w nasze przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Najmłodsi zaśpiewali dla swojego kolegi Łukasza, który ma 10. lat i potrzebuje naszego wsparcia. Całość zebranych podczas koncertu środków została przekazana na rehabilitację chłopca, która jest niezbędnym elementem jego walki z nierównym przeciwnikiem - dystrofią Duchenne'a. Wielu Parafian i Gości odpowiedziało na zaproszenie i licznie zgromadzili się w naszej świątyni - za okazane serce bardzo dziękujemy!

Wspólnota parafialna otwartego serca

W sobotę 9. grudnia nasza Grupa Młodzieżowa przekazała potrzebującej rodzinie „Szlachetną Paczkę”. Wszystkim tak pięknie zaangażowanym Parafianom i nie tylko, szczególnie młodzieży, dziękujemy za pomoc i wsparcie. Wspólnie pomogliśmy bliźnim, a taka postawa jest najpiękniejszą, szczególnie w czasie zbliżających się świąt. Serdeczne Bóg zapłać! Wspólnie przekazaliśmy ponad 20 świątecznych paczek, a w nich: żywność, artykuły chemiczne, rzeczy codziennego domowego użytku i upominki. Ponadto dziękujemy Parafianom, tak licznie zaangażowanym w akcję "tytki charytatywnej", dzięki której kilkanaście rodzin otrzymało potrzebne wsparcie... "w każdym z nas tkwi moc czynienia DOBRA!"

więcej

Święto patronalne Dzieci Maryi

Tradycyjnie 8. grudnia w naszej parafii swoje patronalne święto obchodziły Dzieci Maryi. W trakcie Eucharystii o godz. 18.00 do grona Marianek przyjęte zostały 4. dziewczyny a pozostałe odnowiły swoje przyrzeczenia. 

Święty Biskup odwiedził dzieci na roratach

Tradycyjnie już 6. grudnia gościliśmy w czasie naszej roratniej Mszy świętej szczególnego gościa - św. biskupa Mikołaja. Nasz gość przybył z workiem pełnym słodkości, którzymi chętnie obdarował wszystkie zgromadzone na Mszy roratniej dzieci... i nie tylko.

więcej

Odwiedziny w domu dziecka

6. grudnia w dniu wspomnienia Przyjaciela dzieci i ubogich, św. Mikołaj wraz z anielską świtą na zaproszenie tamtejszych sióstr odwiedzili zaprzyjaźniony gliwicki dom dziecka. Nie zabrakło wierszyków i piosenek dla św. Mikołaja, ale również niezapomnianej szczerej radości ze strony dzieci. Dla ks. Wikarego i marianek było to niezapomniane popołudnie. Dzięki wsparciu wielu Pań ze Starych Gliwic i nie tylko wszyscy zostali obdarowani pysznymi domowymi wypiekami. 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

W sobotni wieczór w wigilię uroczystości (25.11) dziękowaliśmy za nasz chór parafialny z okazji patronalnego święta ku czci św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, której wspomnienie przypada 22. listopada. Na zakończenie Mszy św. złożono podziękowania i gratulacje wszystkim chórzystom i organistom, szczególnie Panu Karolowi za 45 lat a Panu Bernardowi za 40 lat śpiewania w naszym chórze. W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (26.11) swoje święto patronalne obchodzi Liturgiczna Służba Ołtarza. Tradycyjnie podczas uroczystych nieszporów licznie zgromadzeni ministranci i lektorzy dziękowali za dar służby przy ołtarzu a równocześnie modlili się o potrzebne dary do dalszego dobrego i pięknego posługiwania. W trakcie nabożeństwa odnowili przyrzeczenia i przyjęli do swojego grona nowych ministrantów. Wraz ze zgromadzonymi parafianami za całym Kościołem w Polsce podczas adoracji odnowili Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, który miał miejsce rok wcześniej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. W tym dniu po Mszach św. wspieraliśmy Fundację "Betlehem Dom Chleba" poprzez zakup ciasta.

więcej

Wieczór Świętych

Wieczorem 31. października w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, w dobie halloweenowych spotkań, zgromadziliśmy się na nabożeństwie, by rozważać tajemnicę świętych obcowania. Rozpoczęliśmy różańcem, odśpiewaliśmy litanię do Wszystkich Świętych. Następnie odbył się obrzęd poświęcenia ikony ku czci św. Anny. Modlitewne spotkanie zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim.

Tydzień Misyjny

W niedzielę 22. października rozpoczęliśmy Tydzień Misyjny w Kościele Powszechnym. Naszą modlitwą, a także materialną ofiarą, wsparliśmy zaangażowanych w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki, misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność. Zachęceni Parafianie włączyli się w tą intencję, poprzez uczestnictwo w poszczególnych akcjach. W kolejnej akcji „Makulatura na misje” wspólnymi siłami zebraliśmy ponad 1 tonę makulatury. Każdego dnia na modlitwie różańcowej polecaliśmy intencje misji i misjonarzy. Uczestniczyliśmy również w różańcu misyjnym w różnych językach prowadzonym przez naszą młodzież. Natomiast na zakończenie misyjnego tygodnia gościliśmy świecką misjonarkę, Zofię Sokołowską, która pracowała w Peru, a która to podzieliła się z nami świadectwem pracy na misjach.

Ku czci św. Jana Pawła II

W poniedziałek 16. października ucznowie naszej szkoły uczcili rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra. Zgromadzili się w kościele na apelu papieskim, aby wpatrując się w obraz św. Papieża (od niedawna znajduje się w naszej świątyni) usłyszeć o cnocie nadziei, wszak tegoroczny dzień papieski obchodzony był pod hasłem: "Idźmy naprzód z nadzieją!" Obejrzeli moment ogłoszenia kard. Wojtyły papieżem, świadectwa ludzi młodych o autorytecie Jana Pawła II i oddziaływaniu Jego nauczania, wysłuchali tekstów papieskich o zaufaniu Panu Bogu i nadziei pokładanej w młodych oraz fragmentów Pisma Świętego nt. chrześcijańskiej nadziei. Na zakończenie wspólnie poprosili św. Jana Pawła II o wsparcie, aby zaufali nadziei, która płynie od Chrystusa i Jego zasad.