Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafiiktóre głosić będzie ks. prof. dr hab. Piotr Morciniec, wykładowca na Uniwersytecie Opolskim, specjalista w zakresie bioetyki i teologii moralnej.

Zachęcamy do codziennego udziału w Mszach świętych, podczas których zostanie wygłoszona ogólna nauka rekolekcyjna, jak również do udziału w naukach stanowych. W poniedziałek, wtorek i środę msze św. z nauką ogólną: rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. Nauki stanowe:

  • niedziela o 19.00 młodzież,
  • poniedziałek o 19.00 małżeństwa (młodsze – mające małe dzieci),
  • wtorek o 19.00 małżeństwa (starsze – dorosłe dzieci).

We wtorek o godz. 10.00 Msza św. dla chorych i starszych parafian z nauką rekolekcyjną dla nich.

Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed każdą Mszą św.

Kolekta w środę na zakończenie rekolekcji – będąca wyrazem naszej wdzięczności za trud głoszenia Słowa Bożego – przeznaczona będzie na potrzeby księdza rekolekcjonisty.

Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, abyśmy mogli uczestniczyć każdego dnia we Mszy św. z nauką ogólną i w naukach stanowych. Nabożne uczestniczenie w rekolekcjach, czyli codzienny udział we Mszy św. z Komunią św., odprawienie rekolekcyjnej spowiedzi św. i wysłuchanie codziennie przynajmniej jednej nauki rekolekcyjnej, umożliwi zyskanie odpustu zupełnego dla siebie lub dla naszych zmarłych. Zapraszamy do licznego i pobożnego udziału w tych ćwiczeniach duchowych.

Wszystkim parafianom i Księdzu rekolekcjoniście życzymy otwarcia się na działanie Ducha Świętego i obfitych owoców tego świętego czasu.