INFORMACJA DLA ZAPISANYCH DO OPERY WROCŁAWSKIEJ!

W najbliższą sobotę 24. lutego wyjeżdżamy do Opery Wrocławskiej na dzieło G. Verdiego "Traviata". Wyjazd z parkingu o 14:00. Po przyjeździe czas wolny. Spektakl o 19:00. Powrót przed północą.

Wielki Post

Rozpoczęliśmy Wielki Post. W tym szczególnym czasie Kościół zachęca nas do modlitwy, pokuty i jałmużny. Pamiętajmy o naszym uczestnictwie w nabożeństwach wielkopostnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W naszej parafii nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 17:15 (dla dzieci Droga Krzyżowa po Mszy szkolnej w czwartki o godzinie 17:00), a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 17:00. Kazania pasyjne w tym roku głosić będzie ks. Wojciech Babiak, wikary parafii św. Jakuba w Sośnicowicach. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. W Polsce również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Niech pomogą nam one głębiej przeżywać ten święty czas.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będę miały miejsce od V Niedzieli Wielkiego Postu (18 marca), a głosić je będzie ks. ppłk dr Jerzy Niedzielski, duszpasterz akademicki (DA "Resurrexit") diecezji opolskiej i spowiednik Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, a poprzednio przez wiele lat kapelan Wojska Polskiego i polskich żołnierzy służących w siłach ONZ i NATO w Libanie, Bośni i Hercegowinie, Afganistanie i Iraku. Rekolekcje szkolne będą odbywać się w dniach 26 - 28 lutego.

Przypominamy że przykazanie kościelne zobowiązuje wiernych do powstrzymania się od udziału w zabawach w okresie Wielkiego Postu. Środą Popielcową rozpoczął się również okres Komunii świętej wielkanocnej, który trwa do niedzieli Najświętszej Trójcy włącznie.

List Pasterski Biskupa Gliwickiego Jana Kopca na Wielki Post - "Podejmijmy wytrwale wewnętrzną przemianę".

Książka o Starych Gliwicach i parafii św. Gerarda

Miło nam poinformować, że zapowiadana książka "Kartki z dziejów Starych Gliwic i parafii pod wezwaniem św. Gerarda" jest już dostępna do nabycia w kancelarii parafialnej i zakrystii w cenie 60 zł.

To historyczne dzieło jest zbiorową pracą pod redakcją Elżbiety Borkowkiej i Damiana Recława. Warto zauważyć, że to pierwsze tak wielkie (ok. 500 stron) kompendium wiedzy na temat naszej dzielnicy i parafii, wzbogacone o liczne historyczne zdjęcia i ciekawostki. Całkowicie bezinteresowna i bezpłatna praca wszystkich autorów – za co z serca dziękujemy – sprawiły, że dzisiaj możemy podziwiać tę publikację.

Zachęcamy do nabywania!

Msza święta ku czci św. Gerarda

Każdego 16. dnia miesiąca zapraszamy na Mszę świętą ku czci św. Gerarda - Patrona i Opiekuna matek o błogosławieństwo Boże dla małżonków proszących o dar potomstwa i matek w stanie błogosławionym oraz dla rodziców o siłę w wychowaniu dzieci. Po Mszy świętej odprawiane jest nabożeństwo oraz udzielane specjalne błogosławieństwo matkom w stanie błogosławionym.

Najbliższa Eucharystia: 16. marca (piątek) o godzinie 18.00.

więcej

Nabożeństwo do św. Michała Archanioła

Każdego 29. dnia miesiąca zapraszamy na wspólną modlitwę do św. Michała Archanioła. Szczególnie zapraszamy członków Rodziny Szkaplerza.

Nasze nabożeństwa są owocem Misji Świętych i ich renowacji prowadzonych przez Zgromadzenie Księży Michalitów.

Najbliższa Msza św. i nabożeństwo w środę 28. lutego o godzinie 18:00.

Akcja Caritas "Rodzina Rodzinie"

Nasza parafia bierze udział w akcji Caritas - Rodzina Rodzinie, która ma na celu finansową pomoc syryjskim rodzinom.

Pod naszą opieką znajdują się dwie rodziny z Aleppo. Zbiórka do puszek Caritas na ten cel w pierwsze niedziele miesiąca.

List Episkopatu Polski na Rok Świętego Stanisława Kostki

Umiłowani w Panu Siostry i Bracia!

Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. Ten młody polski szlachcic podobnie jak Samuel usłyszał Boga, wołającego go po imieniu. I jak Samuel odpowiedział: „Mów, Panie, bo sługa Twój słucha!”(1 Sm 3,9), a następnie z determinacją poszedł pełnić wolę Bożą wbrew wszelkim przeciwnościom. Świętego Stanisława Kostkę pragniemy zaprosić dzisiaj, aby stał się patronem rozpoczętego właśnie nowego roku.

więcej

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

W radosnym okresie
Uroczystości Bożego Narodzenia,
dzielmy się radością, miłością i pokojem
z naszymi bliskimi i krewnymi.

Niech wszelkie dobro
i błogosławieństwo Bożej Dzieciny
będzie udziałem naszych rodzin
i wszystkich ludzi dobrej woli.

 

- Duszpasterze