Alleluja!

Z okazji Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Wam:

Bożego błogosławieństwa i opieki,

ludzkiej życzliwości,

radości i nadziei w ciężkich chwilach.

 

Niech radość Zmartwychwstania przysłoni smutki i napełni siłą do realizacji swojej drogi do świętości.

Błogosławionych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości.

 

Wdzięczni za Waszą obecność

- Wasi duszpasterze

ZAPISY W KANCELARI LUB ZAKRYSTII

Wielki Tydzień i Święte Triduum Paschalne

Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w liturgicznych obchodach Wielkiego Tygodnia, a zwłaszcza jego ostatnich dni, czyli Świętego Triduum Paschalnego.

Szczególnie zapraszamy do uczestnictwa w głównych obchodach Wielkiego Tygodnia (które będą również transmitowane przez internet) w naszej parafii:

  • w Niedzielę Palmową na Mszę świętą - o godz. 10.30
  • w Wielki Czwartek na Mszę Wieczerzy Pańskiej - o godz. 18.00
  • w Wielki Piątek na Liturgię ku Czci Męki Pańskiej - o godz. 18.00
  • w Wielką Sobotę na Wigilię Paschalną w Wielką Noc i Procesję Rezurekcyjną - o godz. 22.00
  • w Niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego na Uroczyste Nieszpory Wielkanocne - o godz. 15.00, kończące Triduum Paschalne

Serdecznie zachęcamy do jak najwcześniejszego pojednania z Bogiem przed Triduum Paschalnym. W Wielkim Tygodniu z sakramentu Pokuty i Pojednania można skorzystać wg planu:

Niedziela Palmowa przed każdą Mszą
Wielki Poniedziałek 6.45 - 7.30 oraz 17.30 - 18.30
Wielki Wtorek 6.45 - 7.30 oraz 17.30 - 18.30
Wielka Środa 6.45 - 7.30 oraz 17.30 - 18:30
Wielki Czwartek 15.00 - 16.00
Wielki Piątek 9.00 - 10.00 oraz po obrzędach od 20:15 do 21.00
Wielka Sobota 9.00 - 10.00

Triduum Paschalne, w trakcie którego uobecnia się (tzn. dzieje się realnie, naprawdę) Zbawcza Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa, to bez wątpienia najważniejsze dni w ciągu całego roku liturgicznego. Owszem, każda Eucharystia, również ta w zwykły dzień powszedni, stanowi prawdziwą Ofiarę, na którą Chrystus prawie 2000 lat temu wydał swoje życie dla naszego zbawienia. Jednakże bogactwo tekstów liturgicznych, modlitw, śpiewów, symboli i gestów, jakie Kościół Święty na ten czas Triduum ustanowił, pozwala naszej bądź co bądź zmysłowej ludzkiej naturze, lepiej i głębiej przeżyć te najważniejsze wydarzenia zbawcze.

Chciejmy znaleźć czas, na pełne uczestnictwo w liturgii tych dni – czy to w kościele, czy poprzez transmisję online. Całe bowiem Triduum Pachalne, od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, aż po Nieszpory Wielkanocne w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, stanowią jedną, ciągłą modlitwę, „w której się łączy niebo z ziemią, sprawy boskie ze sprawami ludzkimi” (z Orędzia Wielkanocnego – Exsultet). Poniżej został podany plan adoracji w Wielki Piątek i Wielką Sobotę oraz w wielkim streszczeniu opisane obchody Triduum Paschalnego w naszej parafii. (kliknij "więcej")

PLAN ADORACJI W WIELKI PIĄTEK I WIELKĄ SOBOTĘ
9.00 - 13.00 „Róże Różańcowe”:
I od 9.00, II od 9.45, III od 10.30, IV od 11.15, V od 12.00
13.00 - 14.00 Dzieci i Młodzież
14.00 - 15.00 mieszkańcy ulic: Złotej, Srebrnej, Bursztynowej, Platynowej, Chemicznej, Diamentowej, Szmaragdowej, Perłowej, Granitowej, Rubinowej, Kozielskiej, Źródlanej, Wesołej.
15.00 - 16.00 mieszkańcy ulic: Ezopa, Dekabrystów, J. Brzechwy, Caro, Koralowej, Turkusowej, Brylantowej, Kasprzaka, Cytadeli Warszawskiej, Andersena, Bajkowej, Braci Grimm, Willowej, Widokowej.
16.00 - 17.00 mieszkańcy ulic: Szafirowej, Wiejskiej, Sadowej, Zielonej, Łabędzkiej oraz grupa modlitewna „Margaretki” i Róże Rodziców

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny: o godz. 12.00, 13.00 14.00. i 14.45

więcej

Msza święta ku czci św. Gerarda

Każdego 16. dnia miesiąca zapraszamy na Mszę świętą ku czci św. Gerarda - Patrona i Opiekuna matek o błogosławieństwo Boże dla małżonków proszących o dar potomstwa i matek w stanie błogosławionym oraz dla rodziców o siłę w wychowaniu dzieci. Po Mszy świętej odprawiane jest nabożeństwo oraz udzielane specjalne błogosławieństwo matkom w stanie błogosławionym.

więcej

Nabożeństwo do św. Michała Archanioła

Każdego 29. dnia miesiąca zapraszamy na wspólną modlitwę do św. Michała Archanioła. Szczególnie zapraszamy członków Rodziny Szkaplerza.

Nasze nabożeństwa są owocem Misji Świętych i ich renowacji prowadzonych przez Zgromadzenie Księży Michalitów.