Msza święta ku czci św. Gerarda

Każdego 16. dnia miesiąca zapraszamy na Mszę świętą ku czci św. Gerarda - Patrona Matek z prośbą o potomstwo dla małżonków i błogosławieństwo Boże dla matek w stanie błogosławionym. Po Mszy świętej odprawiane jest nabożeństwo oraz udzielane specjalne błogosławieństwo matkom w stanie błogosławionym.

Najbliższa Eucharystia: 16. listopada (czwartek) o godzinie 17.00.

więcej

Nabożeństwo do św. Michała Archanioła

Każdego 29. dnia miesiąca zapraszamy na wspólną modlitwę do św. Michała Archanioła. Szczególnie zapraszamy członków Rodziny Szkaplerza.

Nasze nabożeństwa są owocem Misji Świętych i ich renowacji prowadzonych przez Zgromadzenie Księży Michalitów.

Najbliższa Msza św. i nabożeństwo w niedzielę 29. listopada o godz. 18:00.

Akcja Caritas "Rodzina Rodzinie"

Nasza parafia bierze udział w akcji Caritas - Rodzina Rodzinie, która ma na celu finansową pomoc syryjskim rodzinom.

Pod naszą opieką znajdują się dwie rodziny z Aleppo. Zbiórka do puszek Caritas na ten cel w pierwsze niedziele miesiąca.

I Synod Diecezji Gliwickiej

Duchu Święty Boże,
prosimy, przyjdź, zamieszkaj i pozostań z nami.
Poprzez Synod podpowiedz nam,
co mamy robić, dokąd zmierzać, jakie podejmować decyzje.
Twoje natchnienia niech nas ochronią przed płytkością myśli
i powierzchownością naszych osądów.
Niech nas połączy Twoja łaska,
byśmy byli jedno w myśli i działaniu,
a szczera pobożność
niech da naszym postanowieniom i decyzjom zgodę
z Twoją wolą, byśmy mogli cieszyć się wieczną nagrodą.

Amen.

http://www.synodgliwice.pl/

Uroczystość Odpustowa ku czci św. Gerarda

Odpust Parafialny ku czci św. Gerarda rozpoczął się w sobotę 14. października nabożeństwem różańcowym w intencji rodzin oraz o poszanowanie ludzkiego życia. W niedzielę 15. października Uroczystej Sumie Odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił o. Andrzej Łabuda, redemptorysta. W homilii zwrócił uwagę na kwestię świętości. Stawiając za wzór naszego Patrona mówił, że człowiek dążący do świętości jest zawsze autentyczny i bezpośredni, nie zastanawiający się, które słowa przyniosą korzyści czy znajomości, a które nie. Pomaga w tym pokora wobec siebie i innych, czego nigdy nie brakowało św. Gerardowi. Tegoroczny odpust zakończyliśmy nieszporami ku czci św. Gerarda, na zakończenie których licznie zgromadzeni wierni oddali cześć swemu Patronowi przez ucałowanie Jego relikwii.  

Kościół w Polsce dla Meksyku

Zwracam się z apelem do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o pomoc dla ofiar kataklizmu. Chcemy to uczynić zarówno w wymiarze duchowym jak i materialnym, organizując Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku –„Kościół w Polsce dla Meksyku”

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy CCEE

 

Przychylając się do apelu przewodniczącego KEP, chcemy pamiętać w naszej modlitwie o wszystkich poszkodowanych w tym katakliźmie: zarówno podczas Mszy świętych oraz podczas październikowych nabożeństw różańcowych.

W naszą pomoc duchową włączymy również pomoc materialną: w niedzielę 8 października, kolekta z Mszy świętych przeznaczona będzie na pomoc poszkodowanym w trzęsieniach ziemi w Meksyku. Pomóc materialną można okazać również za pośrednictwem Caritas Polska, wysyłając SMS z hasłem MEKSYK pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT), bądź dokonując bezpośrednich wpłat na konto Caritas Polska lub Caritas diecezji – z dopiskiem MEKSYK. Potrzebne dane można odnaleźć na stronie www.caritas.pl.

Różaniec do granic

W sobotę, we Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej będziemy świadkami, ale też możemy być uczestnikami, zapowiadanej już wcześniej ogólnopolskiej inicjatywy „Różaniec do granic”. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

Chcemy dołączyć się do tego pięknego wydarzenia. Dla tych, którzy chcieliby pojechać na granice kraju, najbliższe nam kościoły stacyjne to Turza Śląska lub Chałupki – szczegóły na stronie www.rozaniecdogranic.pl. Pozostającym na terenie parafii proponujemy modlitwę w naszej świątyni. O poprowadzenie prosimy róże różańcowe wg poniższego planu:

  • 15:45 (część radosna) – róża rodziców I i II,
  • 16:15 (część światła) – róża rodziców III i róża tradycyjna I,
  • 16:45 (część bolesna) – róża tradycyjna II i III,
  • 17:15 (część chwalebna) – róża tradycyjna IV i V
    w ramach nabożeństwa wynagradzającego I soboty miesiąca

Wszystkich – dorosłych, młodzież i dzieci – zapraszamy do wspólnej modlitwy! Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.rozaniecdogranic.pl oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Informujemy, że w terminie 6 - 13. października jest 1. wolne miejsce.
Zachęcamy do udziału. Zainteresowanych prosimy o szybki kontakt!

Małżeństwo i rodzina wyjątkowym darem

Trwa na Jasnej Górze Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin.

Zaproponowano, aby w łączności z Jasną Górą i zgromadzonymi tam pielgrzymami małżonkowie odnowili przyrzeczenia w swoich parafiach, aby podzielić się swoją radością z innymi rodzinami, swoimi dziećmi i wnukami przez wyrażenie publicznie, że chcą trwać w miłości i wierności; by dać świadectwo życia w sakramentalnym związku, gdzie radości i trudy przeżywane są z wiarą.

Niech niedziela (24. września) będzie wyjątkowym dniem, kiedy przypomnimy sobie, że małżeństwo i rodzina są wyjątkowym darem Boga dla człowieka.

 

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich na zakończenie każdej niedzielnej Mszy św.