Wakacyjny porządek nabożeństw

Informujemy, że od 1 lipca do 31 sierpnia w naszej parafii obowiązywać będzie wakacyjny porządek nabożeństw.

Msze święte niedzielne:   Msze święte w tygodniu:
Sobota: 18:00 Poniedziałek: 7:00
Niedziela: 7:30 Wtorek: 7:00
9:00 Środa: 7:00
11:00 Czwartek: 18:00
18:15 (nieszpory) Piątek: 18:00
19:00 Sobota: 8:00

Msza święta ku czci św. Gerarda

Każdego 16. dnia miesiąca zapraszamy na Mszę świętą ku czci św. Gerarda - Patrona i Opiekuna matek o błogosławieństwo Boże dla małżonków proszących o dar potomstwa i matek w stanie błogosławionym oraz dla rodziców o siłę w wychowaniu dzieci. Po Mszy świętej odprawiane jest nabożeństwo oraz udzielane specjalne błogosławieństwo matkom w stanie błogosławionym.

Najbliższa msza 16. sierpnia, o godzinie 18:00.

więcej

Nabożeństwo do św. Michała Archanioła

Każdego 29. dnia miesiąca zapraszamy na wspólną modlitwę do św. Michała Archanioła. Szczególnie zapraszamy członków Rodziny Szkaplerza.

Nasze nabożeństwa są owocem Misji Świętych i ich renowacji prowadzonych przez Zgromadzenie Księży Michalitów.

 

Akcja Caritas "Rodzina Rodzinie"

Nasza parafia bierze udział w akcji Caritas - Rodzina Rodzinie, która ma na celu finansową pomoc bliskowschodnim rodzinom.

Pod naszą opieką znajdują się rodzina państwa Bitar z Syrii oraz rodzina Shady ze Strefy Gazy. Zbiórka do puszek Caritas na ten cel w pierwsze niedziele miesiąca.


Szczęść Boże!

Święto Wielkiej Nocy to czas nadziei i otuchy. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Dziękuję za nieustającą wytrwałość oraz gotowość do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Nasz wspólny wysiłek zmienia trudną codzienność rodzin na Bliskim Wschodzie ❤️

Głębokiego przeżywania świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

- Anna Machowicz

Specjalista ds. Współpracy z Darczyńcami

Rekolekcje wielkopostne

Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafiiktóre głosić będzie ks. dr Wojciech Maciążek, notariusz gliwickiej Kurii Diecezjalnej.

Zachęcamy do codziennego udziału w Mszach świętych, podczas których zostanie wygłoszona ogólna nauka rekolekcyjna, jak również do udziału w naukach tematycznych. W poniedziałek, wtorek i środę msze św. z nauką ogólną: rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. Nauki tematyczne:

  • niedziela o 19.00: "Jaka wiara dla młodych?"
  • poniedziałek o 19.00: "Co dzisiaj znaczy: wierzę w Kościół?"
  • wtorek o 19.00: "Moje dziecko na poboczu wiary"

Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed każdą Mszą św.

Kolekta w środę na zakończenie rekolekcji – będąca wyrazem naszej wdzięczności za trud głoszenia Słowa Bożego – przeznaczona będzie na potrzeby księdza rekolekcjonisty.

Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, abyśmy mogli uczestniczyć każdego dnia we Mszy św. z nauką ogólną i w naukach stanowych. Nabożne uczestniczenie w rekolekcjach, czyli codzienny udział we Mszy św. z Komunią św., odprawienie rekolekcyjnej spowiedzi św. i wysłuchanie codziennie przynajmniej jednej nauki rekolekcyjnej, umożliwi zyskanie odpustu zupełnego dla siebie lub dla naszych zmarłych. Zapraszamy do licznego i pobożnego udziału w tych ćwiczeniach duchowych.

Wszystkim parafianom i Księdzu rekolekcjoniście życzymy otwarcia się na działanie Ducha Świętego i obfitych owoców tego świętego czasu.

"Kim jest Człowiek z Całunu?"

 

Jedyna taka ekspozycja w Polsce, przygotowana przez Zgromadzenie Księży Legionistów Chrystusa we współpracy z Fundacją "Othonia" oraz z krakowskim Centrum Jana Pawła II, prezentuje historię powstania Całunu Turyńskiego, najnowsze dowody naukowe na autentyczność płótna i jego zgodność z ewangelicznymi zapisami Męki Pańskiej.

Zapraszamy na konferencję "Kim jest Człowiek z Całunu?" 2 kwietnia, o godzinie 18:45 w naszym kościele.

Intencje mszalne na 2019 rok

Informujemy, że od poniedziałku 22 października, przez cały tydzień, po każdej Mszy świętej, w kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok 2019.

W pierwszej kolejności prosimy o zamawianie intencji dziękczynno-błagalnych (urodziny, rocznica ślubu, itp.).

Intencje za zmarłych będą przyjmowane od 5. listopada!