• Atak na Koptów. Są ofiar śmiertelne

  Nieznani napastnicy zaatakowali w piątek grupę Koptów w prowincji Al-Minja w środkowym Egipcie - poinformowali świadkowie. "Daily Mail" pisze o 23 ofiarach śmiertelnych i 25 rannych.

 • Szczegóły pogrzebu Zbigniewa Wodeckiego

  Uroczystości pogrzebowe znanego muzyka będą miały charakter rodzinny. Rozpoczną się we wtorek 30 maja o godz. 12 Mszą św. odprawioną przy trumnie zmarłego w krakowskim kościele Mariackim.

 • Wydobyli dzwon z wraku ORP "Kujawiak"

  Po niemal 75 latach od zatonięcia u wybrzeży Malty niszczyciela eskortowego ORP "Kujawiak" międzynarodowa ekspedycja Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe wydobyła na powierzchnię dzwon okrętowy. Jest to pierwszy w historii dzwon wydobyty z wraku polskiego okrętu zatopionego podczas II wojny światowej.

 • Córka Polaków zabitych w Manchesterze: Prosimy o uszanowanie prywatności

  W tym bolesnym i tragicznym momencie prosimy media o uszanowanie naszej prywatności oraz zapewnienie nam przestrzeni do żałoby po rodzicach - napisała w oświadczeniu dla PAP córka dwójki Polaków, którzy zginęli w poniedziałkowym zamachu terrorystycznym w Manchesterze.

 • Prezydent: NATO potwierdziło realizację szczytu warszawskiego

  Na spotkaniu przywódców państw NATO potwierdzono realizację postanowień szczytu warszawskiego budowy bezpieczeństwa w naszej części Europy - powiedział w czwartek w Brukseli prezydent Andrzej Duda. Prezydent ocenił, że ze strony państw Sojuszu nie ma obiekcji w kwestii wzmocnienia wschodniej flanki NATO.

 • Dziś Dzień Matki

  Polskie mamy w większości mają wyższe wykształcenie, na pierwsze dziecko decydują się przeciętnie w wieku 27 lat. Matki z rodzin wielodzietnych są na ogół aktywne zawodowo - wynika z danych GUS i Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus". W piątek obchodzimy Dzień Matki.

 • Policja aresztowała 10 osobę w związku z zamachem w Manchesterze

  Policja brytyjska aresztowała w piątek nad ranem na przedmieściu Manchesteru Moss Side mężczyznę, 10 osobę zatrzymaną w związku z atakiem terrorystycznym w tym mieście, w którym zginęły 22 osoby

 • Pigułka "dzień po" na receptę

  Sejm uchwalił w czwartek ustawę o świadczeniach opieki zdrowotnej, która wprowadza ułatwienia w dostępie do niestandardowej terapii w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, a także przewiduje, że pigułka "dzień po" będzie sprzedawana na receptę.

 • Siostrzenica bł. Frassatiego uhonorowana przez KUL

  Nie uważa się za osobę niezwykłą, choć dzięki niej setki naukowców w czasach PRL miało dostęp zarówno do światowej wiedzy, jak i codziennego wsparcia w postaci licznych darów przysyłanych do Polski. Wanda Gawrońska została przez KUL wyróżniona odznaczeniem Gratae Memoriae Signum Uniwersitatis.