XI NIEDZIELA ZWYKŁA (17 - 24 czerwca 2018)

 1. Świętujemy dzisiaj rocznicę poświęcenia pierwszego kościoła parafialnego. Bożej Opatrzności składamy dziękczynienie za naszą wspólnotę, za nasz lokalny Kościół. To właśnie 17. czerwca 1951. r. wierni naszej dzielnicy byli świadkami poświęcenia pierwszego własnego kościoła, który stał się centrum życia religijnego społeczności Starych Gliwic.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. W przyszłą niedzielę (24. czerwca) kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej – „Świętopietrze” (kolekta została przeniesiona z 29 czerwca).
 3. W piątek (22. czerwca) zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
 4. Z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty przed wakacjami. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 16.30. Msza św. w intencji uczniów, nauczycieli i katechetów jako podziękowanie za kończący się kolejny rok w piątek o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną, rodziców i nauczycieli. Kandydatów do Bierzmowania i kl. III Gim. prosimy o obecność w czwartek na Mszy św. o godz. 19.00. Uczniom kl. III Gimnazjum rozdamy świadectwa ukończenia katechizacji.
 5. W związku z rozpoczynającym się w tym tygodniu czasem wakacji, zachęcamy rodziców, aby swoim dzieciom wyjeżdżającym na kolonie i obozy letnie, przekazywali formułowaną na piśmie prośbę, aby umożliwiono im spełnianie praktyk religijnych, szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
 6. W sobotę (23. czerwca) obchodzimy Dzień Ojca. Otoczmy naszych ojców modlitwą, by swoją postawą naśladowali św. Józefa i byli godnymi „głowami” rodzin, wzorem odpowiedzialności i troskliwości.
 7. W przyszłą niedzielę (24. czerwca) Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 8. Zachęcamy do uczestnictwa w czerwcowych nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w naszej parafii od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17:00.
 9. Dekretem ks. Biskupa, ks. Adrian opuści w sierpniu naszą parafię, aby podjąć posługę wikariusza w Parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy. W ostatnią niedzielę sierpnia podziękujemy Panu Bogu za 5 lat duszpasterskiej posługi ks. Adriana. Natomiast w pierwszą niedzielę września przywitamy nowego wikarego ks. Artura Barnasia, który przychodzi do nas z parafii Wniebowzięcia NMP w Bytomiu.
 10. W sobotę (23. czerwca) – diecezjalna pielgrzymka katechetów, nauczycieli i wychowawców do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Pielgrzymkę rozpocznie dziękczynna Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego (Msza św. o godz. 11.00).
 11. W sobotę i niedzielę (23-24 czerwca) na Górze św. Anny – pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców.
 12. Spotkanie informacyjne dla osób wybierających się na pielgrzymkę „Perły Północy" – w przyszłą niedzielę, 24 czerwca, o godz. 19.30 w kościele.
 13. Osoby, które zapisały się na Pielgrzymkę „Lubelszczyzna – Roztocze” (21-25. sierpnia) prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 290 zł. Informacje i zapisy w kancelarii lub zakrystii. Szczegóły na stronie internetowej.
 14. Małżonków obchodzących w tym roku Złoty Jubileusz zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego zaprasza Ksiądz Biskup Jan Kopiec na uroczystą Eucharystię 8 września 2018 roku do katedry w Gliwicach. Ks. Biskup pragnie zaprosić Jubilatów osobiście. Prosimy o podanie adresu w kancelarii parafialnej.
 15. Przypominamy że od 1 lipca (niedziela) do 31 sierpnia obowiązuje nas „wakacyjny” porządek nabożeństw. Msze św. niedzielne o godz: (18.00 -sobota) 7.30, 9.00, 11.00 i o 19.00
 16. Trwa głosowanie na zadania, które zostaną zrealizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Dzisiaj po Mszach św. mieszkańcy mogą oddać swój głos na zadanie, na którego realizacji najbardziej im zależy.