III NIEDZIELA WIELKANOCNA - BIBLIJNA (14-21 kwietnia 2024)

 1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.
 2. Obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Również dzisiaj przypada święto Chrztu Polski.
 3. W związku z trwającym Kongresem Eucharystycznym, zapraszamy dzisiaj i za tydzień o godz. 17.00 na wykład ks. prof. dra hab. Piotra Morcińca. Temat dzisiejszego wykładu: „Kościół żyje dzięki Eucharystii” – św. Jana Pawła II zachwyt nad tą tajemnicą. Nie będzie nabożeństwa popołudniowego.
 4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W poniedziałek o godz. 17.00 kl. III A (gr.I), a we wtorek o godz. 17.00 kl. III B,C (gr.II)
 5. We wtorek o godz. 18.00 msza św. za wstawiennictwem św. Gerarda Patrona Matek z prośbą o błogosławieństwo Boże dla małżonków proszących o dar potomstwa, dla matek w stanie błogosławionym oraz rodziców o siłę w wychowaniu dzieci. Na zakończenie mszy św. nabożeństwo ku czci Świętego i specjalne błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa.
 6. W czwartek w ramach „Spotkania Eucharystycznego” – o 17.00 msza św., a po mszy św. adoracja i konferencja eucharystyczna na temat: „Znaczenie poszczególnych symboli w Eucharystii”.
 7. W sobotę o godz. 10.00 w salce przy plebanii spotkanie Marianek, a o godz. 10.45 spotkanie ministrantów w salce w kościele.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.
 9. Rocznicę I Komunii św. dla kl. IV – będziemy świętować 11 maja (sobota) o godz. 10.30.
 10. Diecezjalna Szkoła Muzyczna II stopnia oraz Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach zapraszają do nauki przygotowującej do pełnienia funkcji organisty oraz kantora. W najbliższy piątek 19 kwietnia, w godz. 16.30-19.00, odbędzie się Dzień Otwarty, podczas którego będzie można bliżej zapoznać się z ofertą i funkcjonowaniem szkół. Szczegóły na plakatach i na stronie: dsm.kuria.gliwice.pl
 11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Krystyna Szwaja. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...