NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (21 kwietnia 2019)

  1. Dziś obchodzimy najważniejszą uroczystość w roku, czyli Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Serdecznie zapraszamy na świąteczne nieszpory o godz. 15.00 kończące obchody Triduum Paschalnego. Nie ma dziś Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  2. W Niedzielę Zmartwychwstania istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego związana z przyjęciem błogosławieństwa papieskiego Urbi et Orbi transmitowanego przez media.
  3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, msze św. jak w każdą niedzielę. Kolekta w tym dniu przeznaczona na KUL.
  4. W tygodniu po Niedzieli Zmartwychwstania w liturgii trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w piątek w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek.
  5. Trwamy w nowennie do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego. W Poniedziałek Wielkanocny przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.45, a od wtorku przez cały tydzień po Mszach św.
  6. Próby dla dzieci przystępujących 3 maja do I komunii św. w środę (24.IV) i w piątek (26.IV) o godz. 16.00.
  7. W piątek o godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Via Lucis (Droga Światła).
  8. W II Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Białą obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym dniu zbiórka do puszek na potrzeby Caritas diecezji i parafii.