XX NIEDZIELA ZWYKŁA (19 - 26 sierpnia 2018)

 1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.
 2. Dzisiaj o godz. 18.15 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne pielgrzymów na Jasną Górę z naszej dekanalnej Grupy Brązowej.
 3. Ks. Wikary obchodzi dzisiaj swoje 30. urodziny. Z tej okazji życzymy Księdzu dużo zdrowia i sił potrzebnych w codziennym kapłańskim posługiwaniu. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę. Niech Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan obdarzy Cię swoim błogosławieństwem i wszelkimi łaskami, a Matka Najświętsza, Matka wszystkich kapłanów, otacza Cię Matczyną miłością i opieką.
  W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. ks. Adriana z ok. 30.rocznicy urodzin i 5. rocznicy święceń kapłańskich, podczas której będziemy dziękować Panu Bogu za pięcioletnią posługę ks. Adriana w naszej wspólnocie i prosić o Boże błogosławieństwo w dalszej posłudze kapłańskiej w nowej parafii w Gliwicach-Sośnicy. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.30.
 5. Wyjazd na pielgrzymkę „Lubelszczyzna – Roztocze” we wtorek (21.VIII) o godz. 5.30. Pakowanie bagaży o godz. 5.15.
 6. W dniach 21-26 sierpnia 9. Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie (Irlandia) pod hasłem: „Ewangelia rodziny, radość dla świata”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o rodzinach całego świata.
 7. W czwartek 23. sierpnia obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.
 8. Dziś pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich.
 9. W przyszłą niedzielę, 26. sierpnia, Uroczystość NMP Częstochowskiej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek.
 10. Dobiegają końca wakacje. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego i katechetycznego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania. Wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed każdą mszą św. oraz w sobotę od godz. 17.00.
 11. Informujemy, że od 1. września wracamy do porządku nabożeństw sprzed wakacji. Msze św. w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W tygodniu rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00 (w czwartek o godz. 17.00).
 12. Przypominamy, że w dniu 8. września ks. Biskup Jan Kopiec pragnie spotkać się z małżeństwami, które w bieżącym roku obchodzą Złote Gody – 50 rocznicę ślubu. Małżonkowie, którzy chcą imiennie być włączeni do uroczystej Mszy świętej, proszeni są o zgłoszenie tego w zakrystii lub kancelarii. Mogą to zrobić także krewni i przyjaciele jubilatów.