XV NIEDZIELA ZWYKŁA (14 - 21 lipca 2024)

 1. Dzisiaj kolekta specjalna na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. We wtorek o godz. 18.00 msza św. za wstawiennictwem św. Gerarda Patrona Matek z prośbą o błogosławieństwo Boże dla małżonków proszących o dar potomstwa, dla matek w stanie błogosławionym oraz rodziców o siłę w wychowaniu dzieci. Na zakończenie mszy św. nabożeństwo ku czci Świętego i specjalne błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa.
 3. Za tydzień rozpoczyna się XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Celem inicjatywy jest propagowanie bezpieczeństwa na drodze, a także zgromadzenie funduszy na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji: „Jeden grosz za jeden kilometr”. Ofiary te można będzie składać po mszy św. do skarbony.
 4. Zapraszamy do zapisywania się do Apostolatu Pielgrzymującej MB z Szensztatu. Oficjalne rozpoczęcie tej wspólnej modlitwy planujemy na 15. sierpnia.
 5. Małżonków obchodzących w tym roku Złoty Jubileusz zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego Ksiądz Biskup Sławomir Oder zaprasza na uroczystą Eucharystię w ich intencji 14 września 2024 roku do katedry w Gliwicach. Ks. Biskup pragnie wysłać zaproszenie osobiście, dlatego prosimy tych Jubilatów o zgłoszenie się do końca lipca do naszej kancelarii parafialnej i podanie swojego adresu.
 6. Zapraszamy do udziału w 378 Gliwickiej i XXXII Diecezjalnej Gliwickiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 15-17 sierpnia 2024. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej gliwicka.com, lub w kancelarii parafialnej. Z powrotem można będzie wrócić autokarem, który będzie zatrzymywał się przy parafiach zapisu. Więcej informacji na stronie pielgrzymki (gliwicka.com) lub na spotkaniu w poniedziałek 12.08.2024 r. o godz. 19:00 w kościele pw. Św. Anny w Gliwicach Łabędach.
 7. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej serdecznie zaprasza małżeństwa z dziećmi na wczaso-rekolekcje pt. "Zbudujemy dom na Skale.", które odbędą się 9-18 sierpnia br. w Pocysterskim Domu Pielgrzyma w Rudach Raciborskich. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy na stronie: www.dorodzin.p
 8. Do 31 sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. Msze św.:
  • w poniedziałek, wtorek i środę – o godz. 7.00
  • w czwartek i piątek – o godz. 18.00
  • w sobotę – o godz. 8.00 i 18.00 (formularz z niedzieli)
  • w niedzielę – o godz. 7.30, 9.00, 11.00 oraz 19.00 (nieszpory o godz. 18.15)
 9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności Jacek Mirocha. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…