UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (28 maja - 4 czerwca 2023)

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień po Mszach zbiórka do skarbony na program „Rodzina Rodzinie”.
 2. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św (Zielone Świątki), która kończy okres wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu Veni Creator można zyskać odpust zupełny. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły Roku Liturgicznego (część II).
 3. Jutro obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w środę święto Nawiedzenia NMP, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana - to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 4. W poniedziałek (29 maja) po mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
 5. We wtorek w naszej parafii Wieczysta Adoracja Najświętszego sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy św. porannej: (adoracja w ciszy), 9.00 – 13.00 (Róże Różańcowe), 16.00 – 17.30 (adoracja w ciszy).
 6. W czwartek (1 czerwca) przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka.
 7. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.30. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 9. W sobotę 3 czerwca uczniowie klas czwartych naszej szkoły podstawowej będą obchodzić rocznicę I Komunii św. Msza święta w ich intencji o godz. 11:00. Próba przed uroczystością w czwartek o godz. 18:00 (po Mszy św. szkolnej). Okazja do sakramentu pokuty dla dzieci w piątek od godz. 16.30.
 10. W sobotę o godz. 8.00 msza św. w intencji żyjących i zmarłych Członków Żywego Różańca, Róży Rodziców i Wspólnoty Margaretka oraz zmiana tajemnic różańcowych. Przed mszą św. o godz. 7.30 na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a o godz. 17.15 nabożeństwo wynagradzające I soboty.
 11. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres przyjmowania Komunii wielkanocnej.
 12. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które będą do środy (31 maja). Od czwartku natomiast (1 czerwca) nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa, odprawiane będą w tygodniu po mszach św. wieczornych.
 13. W sobotę (3 czerwca) w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu – dzień skupienia.
 14. Informujemy już dzisiaj, że uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) przeżywać będziemy 8 czerwca. O godz. 9.00 msza św. z procesją eucharystyczną. Procesja przejdzie następującymi ulicami: Wiejską, Sadową, przez osiedle, Zieloną, Kozielską i Wiejską do kościoła. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału.
 15. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach młodzieży kl. 7- 8 i szkół średnich. Termin 14-30 lipca. Informacje i zapisy na stronie: gliwice.oaza.pl
 16. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Ryszard Mirkowski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…