V NIEDZIELA ZWYKŁA (5 - 12 lutego 2023)

 1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do skarbony na program „Rodzina Rodzinie”. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na potrzeby naszej parafii.
 2. W środę (8 lutego) przypada rocznica urodzin i imieniny biskupa seniora Jana Wieczorka. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.
 3. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. szkolna, na którą serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami. Po tej Mszy można odebrać swoje plansze z udziału w roratach.
 4. W czwartek o godz. 19.00 w kościele nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest swoich dzieci w najbliższym czasie. Przypominamy przy tej okazji, że w naszej parafii takie nauki odbywają się w raz w miesiącu, zwykle w drugi czwartek miesiąca i taką naukę można sobie zaliczyć na kilka miesięcy przed planowanym chrztem.
 5. W sobotę (11 lutego) przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy o godz. 10.00 na mszę św. w int. chorych i seniorów naszej parafii.
 6. W sobotę wyjątkowo o godz. 11.00 zbiórka Marianek i ministrantów.
 7. W naszej parafii istnieją grupy modlitewne Róż Różańcowych i Róży Rodziców. W skład jednej Róży wchodzi 20 osób, z których każdy członek codziennie odmawia jedną dziesiątkę różańca świętego (Róże Różańcowe w intencjach podawanych przez papieża, a Róże Rodziców w intencjach dzieci z danej Róży). W ten sposób każdego dnia 20 osób łączy się w jednej modlitwie i w danych intencjach odmawiany jest cały Różaniec.
  W związku z tym, że kilku członków z Żywego Różańca i Różańca Rodziców odeszło do wieczności, potrzeba nowych osób na ich miejsce, które chciałyby włączyć się w tę modlitwę. To tylko kilka minut dziennie, a zyskać możemy wiele potrzebnych łask. Zachęcamy do tej formy pogłębiania swojej wiary (Można uczestniczyć w kilku Różach.)
  Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do któregoś z księży.