XV NIEDZIELA ZWYKŁA (12 - 19 lipca 2020)

 1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary w ramach kolekty specjalnej na potrzeby kościoła i parafii.
 2. Czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej zapraszamy w poniedziałek 13. lipca o godz. 20.00 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją z figurą Matki Bożej. Przed nabożeństwem można złożyć kartki z intencjami modlitewnymi (prośby i podziękowania w intencji żyjących oraz naszych spraw doczesnych). Podczas nabożeństwa kazanie wygłosi i udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego ks. Paweł Kaczmarczyk – tegoroczny neoprezbiter.
 3. W środę wspomnienie św. Bonawentury - biskup i Doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza, który jako przełożony generalny zakonu franciszkanów przyczynił się do jego rozwoju
 4. W czwartek wspomnienie NMP z Góry Karmel.
 5. Jak zawsze 16-tego dnia miesiąca, w czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. do św. Gerarda Patrona Matek z prośbą o błogosławieństwo Boże dla małżonków proszących o dar potomstwa, matek w stanie błogosławionym oraz rodziców o siłę w wychowaniu dzieci. Na zakończenie Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Gerarda oraz specjalne błogosławieństwo dla matek w stanie błogosławionym.
 6. Przypominamy, że od 1 lipca obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. Msze św.:
  • w niedziele: o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 19.00, (nieszpory o godz.18.15)
  • w tygodniu:
   poniedziałek, wtorek, środa – rano o godz. 7.00
   czwartek, piątek – wieczorem o godz.18.00
   sobota – bez zmian.
 7. Od 20 do 22 sierpnia odbędzie się kolejna Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ma ona formę sztafety. Nasza grupa idzie w czwartek 20 sierpnia z Kamieńca do Tworoga. Zapisy w naszym dekanacie do 9 sierpnia tylko w parafii św. Jerzego w Gliwicach – Łabędach. W pielgrzymce mogą uczestniczyć osoby do 60 roku życia. Nieletni mogą wziąć udział w pielgrzymce wyłącznie pod opieką rodzica/ opiekuna prawnego.

Zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych w nowym tygodniu. Udającym się na wakacje – bezpiecznego i błogosławionego wypoczynku.