UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (9 - 16 czerwca 2019)

 1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary w ramach kolekty specjalnej na potrzeby naszego kościoła i parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 2. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. (Zielone Świątki), która kończy okres wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu Veni Creator można zyskać odpust zupełny. Zapraszamy o godz. 17.00 na Nabożeństwo ku czci Ducha Świętego. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły Roku Liturgicznego (część II).
 3. Jutro, w drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.
 4. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też neoprezbiterów naszej diecezji, którzy w ubiegłym tygodniu otrzymali święcenia kapłańskie.
 5. W czwartek o godz. 20.00 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją z figurą Matki Bożej. Przed nabożeństwem można złożyć kartki z intencjami modlitewnymi.
 6. Jak zawsze 16-tego dnia miesiąca, w niedzielę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. do św. Gerarda Patrona Matek z prośbą o błogosławieństwo Boże dla małżonków proszących o dar potomstwa, matek w stanie błogosławionym oraz rodziców o siłę w wychowaniu dzieci. Na zakończenie Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Gerarda oraz specjalne błogosławieństwo dla matek w stanie błogosławionym.
 7. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z kl. 7 SP. – środa o godz. 18.00; z kl. 6 SP. – czwartek o godz. 17.00.
 8. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdzających na wypoczynek (od 16 do 24 lipca) w czwartek o godz. 19.00
 9. W piątek o godz. 19.00 Msza św. dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy naszą młodzież na wspólną modlitwę dziękczynną za rok nauki i z prośbą o błogosławieństwo na czas letniego wypoczynku.
 10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas przyjmowania Komunii wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym…”. Jeśli ktoś do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najprędzej!
 11. Trwa czerwiec, miesiąc, w którym w specjalny sposób czcimy Serce Jezusa. W naszej parafii odprawiane są nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz.17.00.
 12. Dzisiaj odpust „bazylikowy” ku czci MB Pokornej w Rudach (10. rocznica podniesienia kościoła do godności „Bazyliki Mniejszej”). Suma o godz. 10.30. Wezmą w niej udział członkowie Bractwa Najświętszego Sakramentu. Podczas Nieszporów przyjęcie nowych członków do Bractwa.
 13. Procesja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w tym roku przejdzie ulicami: Wiejska, Sadowa, Rubinowa, Granitowa, Perłowa, Zielona, Kozielska, Wiejska. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i trasy procesji.
 14. W Kokotku w dniach 8 – 14 lipca odbędzie się dla młodzieży (16 – 35 lat) Festiwal Życia . Koszt 150 zł. Zgłoszenia u ks. wikarego. Więcej informacji na stronie: www.festiwalzycia.pl
 15. W sobotę 15.czerwca odbędzie się bieg i marsz charytatywny wspierający młodych sportowców z zespołem Downa w realizacji ich marzeń. Jedną z tych osób jest nasz parafianin. Szczegóły podane są na plakatach w gablotkach i na str. Rady Dzielnicy Stare Gliwice. W imieniu organizatorów: Rady Dzielnicy i Fundacji SONI serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu
 16. Zbliżający się okres letni jest okazją do przypomnienia zasady, iż uczestnicy nabożeństw są zobowiązani do godziwego i stosownego stroju, który powinien wyrażać szacunek dla przestrzeni sakralnej kościoła czy kaplicy.