II NIEDZIELA ZWYKŁA (19 - 26 stycznia 2020)

 1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. W niedziele - 26.stycznia specjalna kolekta kolędowa na potrzeby naszego kościoła.
 2. We wtorek obchodzimy Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji wszystkich babć i dziadków w czwartek o godz. 17.00.
 3. Trwamy w Tygodniu Modlitwy o Jedność Chrześcijan – prośmy Ducha Świętego o pełne zjednoczenie chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i wspólnotach.
 4. W sobotę przypada Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Św. Paweł był jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na łaskę Bożą. W tym dniu kończy się także Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 5. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie.
  • W razie nieobecności w wyznaczonym terminie, można zgłosić w kancelarii parafialnej kolędę w dodatkowym terminie, która będzie 25 stycznia.
  • Msza św. w intencji wszystkich rodzin, które przyjęły kolędę, w przyszłą niedzielę 26. stycznia o godz. 10.30. W tym dniu podczas kolekty na wszystkich Mszy św. będzie można złożyć ofiary kolędowe przeznaczone na potrzeby naszego kościoła i parafii. (Księża w domach nie przyjmują ofiar). Ofiary kolędowe można również składać w inną niedzielę w kopercie podczas kolekty oraz wpłacać na konto parafialne: Bank PeKaO S.A. I Odział Gliwice, Nr konta: 88 1240 1343 1111 0000 2359 3613
  • Ministranci zbierają ofiary do puszek na fundusz ministrancki.
 6. Kancelaria parafialna w okresie trwania kolędy czynna w poniedziałek, środę i piątek rano. od 7.45 do 8.15. W ważnych sprawach można umówić się telefonicznie na inną porę.
 7. Dzisiaj o godz. 19.00 koncert kolęd w wykonaniu zespołu z Brzezinki, a w przyszła niedziele tj. 26 stycznia, również o godz. 19.00 - Koncert Śląskiej Nauczycielskiej Orkiestry Akordeonowej. Szczegóły obu koncertów na plakatach. Serdecznie wszystkich parafian i gości zapraszamy.