III NIEDZIELA ZWYKŁA (21 - 28 stycznia 2018)

 1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary w ramach ofiary kolędowej przeznaczonej na potrzeby kościoła i parafii.
 2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji wszystkich babć i dziadków w poniedziałek o godz. 7.00.
 3. Trwamy w Tygodniu Modlitwy o Jedność Chrześcijan – prośmy Ducha Świętego o pełne zjednoczenie chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.
  Z tej okazji dzisiaj o godz. 15.30 w Gliwickiej Katedrze Nabożeństwo Ekumeniczne odprawione pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Kopca z udziałem duchownych i wiernych innych wyznań.
 4. W czwartek przypada Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Św. Paweł był jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na łaskę Bożą. W tym dniu kończy się także Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Chorych na Trąd.
 6. Spotkanie noworoczne Pracowników Służby Zdrowia z ks. Biskupem Gerardem Kuszem w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Gliwicach w sobotę 27. stycznia. Rozpoczęcie o godz. 16:00.
 7. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie. Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie i wspólną modlitwę o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Jesteśmy również wdzięczni za wszelkie spostrzeżenia i sugestie dotyczące funkcjonowania naszej parafii.
  • Nie wszyscy mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, stąd kolęda na życzenie w sobotę, 27 stycznia od godz. 14.00. Dziś po Mszach Świętych można zgłaszać w zakrystii wizyty duszpasterskie na życzenie.
  • Księża w domach nie przyjmują ofiar. Ofiary kolędowe można składać również w przyszłą niedzielę w kopercie podczas kolekty oraz wpłacać na konto parafialne: Bank PeKaO S.A. I Odział Gliwice, Nr konta: 88 1240 1343 1111 0000 2359 3613 (podane w informatorze i na naszej stronie internetowej www.swgerard.pl).
  • Ministranci zbierają ofiary do puszek na fundusz ministrancki.
 8. Kancelaria parafialna w okresie trwania kolędy czynna w poniedziałek, środę i piątek rano od 7.45 do 8.15. W ważnych sprawach można umówić się telefonicznie na inną porę.
 9. Zachęcamy do nabywania książki „Kartki z dziejów Starych Gliwic i parafii pod wezwaniem św. Gerarda”. To historyczne dzieło jest zbiorową pracą pod redakcją Elżbiety Borkowkiej i Damiana Recława. Warto zauważyć, że to pierwsze tak wielkie (ok. 500 stron) kompendium wiedzy na temat naszej dzielnicy i parafii, wzbogacone o liczne historyczne zdjęcia i ciekawostki. Całkowicie bezinteresowna i bezpłatna praca wszystkich autorów – za co z serca dziękujemy – sprawiły, że dzisiaj możemy podziwiać tę publikację. Książki do nabycia w zakrystii i kancelarii w cenie 60 zł.
 10. Kolejny wyjazd z cyklu „Parafia z kulturą”, tym razem do Opery Wrocławskiej na „Opowieści Hoffmanna” Jacquesa Offenbacha, w sobotę 24. lutego. Koszt 110 zł. Zapisy i wpłaty do niedzieli 28. stycznia. Wyjazd o godz. 14:00.
 11. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 r. Obecnie formuje się diecezjalna grupa młodych, którzy będą naszymi reprezentantami. Chętnych prosimy o zgłoszenia. Ostateczne zapisy do diecezjalnej grupy do końca lutego 2018 r. Szczegółowe informacje na stronie internetowej duszpasterstwa młodzieży.
 12. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej serdecznie zaprasza małżonków na warsztaty o intymności małżeńskiej pt. „Bądź blisko mnie !”, które odbędą się 24 lutego 2018r. w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach. Informacje i zapisy na stronie w/w Duszpasterstwa Rodzin.