ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (10 - 17 stycznia 2021)

 1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. Dzisiaj po mszach św. zbiórka do skarbony na pomoc rodzinom z Aleppo w Syrii.
 2. Dziś przypada Święto Chrztu Pańskiego, kończące liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Niech to święto będzie okazją do wspomnienia naszego chrztu świętego i wynikających z niego konsekwencji. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany Okres Zwykły w ciągu roku liturgicznego.
 3. Zapraszamy do uczestnictwa w mszach św. kolędowych. Dopełnieniem spotkania na eucharystii będzie wspólna modlitwa rodziny w domu wg obrzędów, które otrzymacie po Mszach św. w kościele wraz z kredą i obrazkiem. Prosimy o przyniesienie na te Msze św. w małych buteleczkach wodę, która zostanie poświęcona.
  Dobrowolne ofiary „kolędowe” na potrzeby naszej parafii, będzie można złożyć podczas kolekty w niedzielę 24 stycznia, ewentualnie wpłacić na konto parafialne lub złożyć do skarbony po Mszach św.
  Plan mszy św. kolędowych na bieżący tydzień:
  • poniedziałek o g. 18.00 – mieszkańcy ul. Chemicznej, Łabędzkiej, Wesołej
  • wtorek o g. 18.00 – mieszkańcy ul. Ezopa, Bajkowej, Braci Grimm, J. Brzechwy, Dekabrystów i Cytadeli Warszawskiej
  • środa o g. 18.00 – mieszkańcy ul. Wiejskiej, Sadowej, Zielonej, Brylantowej i Turkusowej
  • czwartek o g. 18.00 – mieszkańcy ul. Kasprzaka
  • piątek o g. 18.00 – mieszkańcy ul. Granitowej
 4. W środę (13 stycznia) zapraszamy na różaniec fatimski o g. 19.00. Przed różańcem można składać kartki z intencjami modlitewnymi.
 5. W sobotę (16 stycznia) o godz. 18.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Gerarda Patrona Matek z prośbą o błogosławieństwo Boże dla małżonków proszących o dar potomstwa, dla matek w stanie błogosławionym oraz rodziców o siłę w wychowaniu dzieci. Na zakończenie Mszy św. nabożeństwo ku czci Świętego i specjalne błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa.
 6. Ze względu na ograniczoną liczbę wiernych mogących być w kościele, w dalszym ciągu odprawiamy w niedzielę dodatkową Mszę św. o godz. 16.00. Msza św. o godz. 10.30 jest transmitowana przez Internet. Link, program zaplanowanych transmisji i pozostałe informacje można odnaleźć na parafialnej stronie internetowej.