III NIEDZIELA ADWENTU - GAUDETE (15 - 22 grudnia 2019)

 1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.
 2. Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza III Niedziela Adwentu to Niedziela Radości (Gaudete), że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin z racji przypadających kwartalnych Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Zachęcamy do modlitwy, do ofiar na potrzeby biednych i samotnych, do pielęgnowania chrześcijańskich zwyczajów w rodzinach.
 3. We wtorek przypadają urodziny Papieża Franciszka. W środę swoje urodziny obchodzi Biskup Gliwicki Jan Kopiec. Pamiętajmy w modlitwach o Ojcu Świętym i Księdzu Biskupie.
 4. Spotkanie Rady Parafialnej i grupy „Caritas” w środę o godz. 18.30 w salce na plebanii.
 5. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00. Roraty dla młodzieży i dorosłych w czwartek o godz. 19.00. Prosimy o obecność kandydatów do Bierzmowania oraz ich rodziców.
 6. Dni po 17. grudnia, to Dni Wielkich Antyfon – rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi. Zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby dobrze i godnie przygotować się do Świąt Narodzenia Pańskiego. W tym tygodniu okazja do spowiedzi św.:
  • poniedziałek, wtorek i środa przed każdą Mszą św.
  • czwartek, piątek i sobotę od 7.00 do 8.00 a wieczorem od 17.00 do 19.00
  • niedziela (22.XII) przed każdą Mszą św. i od 17.00 do 19.00
 7. Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego organizowana będzie tzw. Noc konfesjonałów. Odbędzie się ona w piątek 20 grudnia w godz. 20:00 – 23:00 w następujących kościołach w Gliwicach: Chrystusa Króla, Podwyższenia Krzyża Świętego, NMP Matki Kościoła (os. Sikornik); w poniedziałek 23 grudnia w godz. 20.00 – 22.00 w Smolnicy
 8. Odwiedziny chorych przed świętami – w piątek od godz. 9.30. Prosimy o zgłaszanie chorych.
 9. Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W zakrystii można również nabyć opłatki wigilijne.

Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy miłej i radosnej niedzieli oraz owocnego przeżycia ostatniego tygodnia Adwentu!