UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. GERARDA MAJELLI, ZAKONNIKA (13 - 20 października 2019)

 1. Przeżywamy dzisiaj ODPUST PARAFIALNY ku czci Św. Gerarda. Dzień odpustu jest również dziękczynieniem naszej wspólnoty za 68 lat istnienia Parafii. Serdecznie witamy dzisiejszego kaznodzieje, głównego celebransa Sumy Odpustowej, ks. Rafała Dappe, pozostałych kapłanów i wszystkich naszych gości. Zapraszamy do wspólnego świętowania! Serdecznie zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy, również podczas Nabożeństwa Fatimskiego o godz. 20.00.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary w ramach kolekty specjalnej na potrzeby kościoła i parafii. W przyszłą niedziele kolekta na Misje, a przed kościołem zbiórka na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 3. We środę uroczystość św. Jadwigi, głównej patronki Śląska i rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Gerarda – Patrona naszej parafii. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. do św. Gerarda Patrona Matek z prośbą o błogosławieństwo Boże dla małżonków proszących o dar potomstwo, dla matek w stanie błogosławionym oraz rodziców o siłę w wychowaniu dzieci. Na zakończenie Mszy św. nabożeństwo ku czci Świętego i specjalne błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa. Będzie również możliwość oddania czci św. Gerardowi przez ucałowanie Jego relikwii.
 4. Także w środę ksiądz Biskup Senior Gerard Kusz obchodzi imieniny. Pamiętajmy o księdzu biskupie w naszych modlitwach.
 5. W środę o godz. 19.00 zapraszamy do salki na Krąg Biblijny.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. 8 SP w czwartek o godz. 18.00
 7. W piątek święto św. Łukasza, Ewangelisty – święto patronalne Pracowników Służby Zdrowia. Obejmijmy modlitwą lekarzy, pielęgniarki i wszystkich, którzy posługują chorym.
 8. Ze względu na przypadającą dzisiaj Uroczystość Odpustową ku czci św. Gerarda - kolejny XIX DZIEŃ PAPIESKI będziemy obchodzić w naszej parafii w przyszłą niedzielę – 20 października. Możemy w tym dniu wesprzeć swoimi ofiarami Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera przedsięwzięcia społeczne, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na ten właśnie cel.
 9. W przyszłą niedzielę Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność. W przyszłą niedzielę kolekta na Misje.
 10. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Przez cały październik w naszej parafii nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 17.00. Za pobożne odmówienie Różańca w październiku, podczas nabożeństwa różańcowego w kościele lub w rodzinie, można zyskać odpust zupełny. Do uzyskania powyższego odpustu zupełnego potrzebne są następujące warunki: wystarczy odmówić tylko pięć dziesiątek różańca, jednak należy je odmówić w sposób ciągły; z modlitwą ustną należy połączyć pobożne rozważanie tajemnic różańcowych, należy także zachować stan łaski uświęcającej i odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej informuje o możliwości skorzystania ze spotkań „Powrót i odnowa” dla osób borykających się z konsekwencjami aborcji. Szczegóły na stronie internetowej duszpasterstwa rodzin: www.dorodzin.pl.

Życzymy wszystkim radosnego świętowania odpustu ku czci św. Gerarda. Niech Patron naszej parafii ma nas w swojej opiece.