UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (21 - 28 listopada 2021)

 1. Dzisiaj kolekta specjalna na potrzeby naszej parafii, a po mszach św. zbiórka do skarbony Caritas na rzecz migrantów. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny. Zapraszamy o godz. 17.00 na Nieszpory połączone z uroczystością przyjęcia kandydatów do grona Ministrantów. Chciejmy naszą modlitwą wesprzeć ich w tej posłudze. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie ich rodziców i rodzeństwo do wspólnej modlitwy.
 3. W poniedziałek wspomnienie św. Cecylii – dziewicy i męczennicy z III wieku, patronki muzyki kościelnej. To dzień wdzięczności okazanej organistom oraz członkom chórów i scholii. Z tej okazji dziękujemy im za ich zaangażowanie w życie naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w int. członków naszego chóru parafialnego oraz organistów.
 4. W środę o godz. 18.40 zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów do salki przy plebanii.
 5. W czwartek o godz. 17.00 msza św. szkolna. Zapraszamy dzieci SP wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie dzieci z kl. III SP
 6. Również w czwartek o godz. 18.30 zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe do salki przy plebanii.
 7. W sobotę o godz. 10.00 w salce przy plebanii spotkanie Marianek, a w salce w kościele spotkanie ministrantów.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się okres adwentu.
 9. Przypominamy, że do końca listopada nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych można każdego dnia zyskać jeden odpust za zmarłych. Pozostałe warunki zyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz, Wierzę oraz dowolnej modlitwy w intencjach, w których modli się papież.
 10. W kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania, można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
 11. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: Krystyna Polak i Renata Kwiotek. Polećmy je miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...