XX NIEDZIELA ZWYKŁA (18 - 25 sierpnia 2019)

 1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary.
 2. Dziś pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich.
 3. Dobiegają końca wakacje. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego i katechetycznego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania. Wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed każdą mszą św. oraz w sobotę od godz. 17.00.
 4. Wyjazd na pielgrzymkę do Gruzji 28.VIII (w środę) o godz. 13.30. Msza św. o godz. 12.30.
 5. Informujemy, że od 1. września (niedziela) wracamy do porządku nabożeństw sprzed wakacji. Msze św. w niedziele o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W tygodniu rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00 (w czwartek o godz. 17.00).
 6. W tym tygodniu patronują nam:
  • we wtorek – św. Bernard, opat i doktor Kościoła – Bernard urodził się w roku 1090 koło Dijon we Francji. Otrzymał staranne wychowanie chrześcijańskie. W roku 1111 wstąpił do opactwa cystersów w Citeaux. Wkrótce został opatem nowego klasztoru w Clairvaux. Słowem i pismami przyczynił się do pogłębienia życia wewnętrznego i utwierdzenia wiary. Wywarł olbrzymi wpływ na Europę. Zmarł 20 sierpnia 1153 roku.
  • w środę – św. Pius X, papież (1835 - 1914) - Odznaczał się wielką dobrocią. Wielki papież i duszpasterz miłował nade wszystko Chrystusa, a swoim Dekretem o częstej Komunii Świętej zbliżył wiernych do Eucharystii jako źródła. Świętość i mądrość św. Piusa X ustrzegły Kościół od błędów modernizmu i przyniosły owoce w wielu pożytecznych reformach: muzyki i śpiewu kościelnego, brewiarza, prawa kościelnego;
  • w czwartek – Najświętsza Maryja Panna, Królowa;
  • w sobotę – św. Bartłomiej, Apostoł, Natanael z Kany Galilejskiej, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską obdarty ze skóry.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia, a na czas odpoczynku w ostatnich tygodniach wakacji, sprzyjającej pogody i bezpiecznych podróży.