XX NIEDZIELA ZWYKŁA (14 - 21 sierpnia 2022)

  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w ramach kolekty specjalnej na potrzeby naszej parafii i kościoła.
  2. W poniedziałek (15 sierpnia) uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku wakacyjnej niedzieli. Nie będzie w tym dniu nieszporów. Po każdej mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  3. W poniedziałek obchodzony jest także Metropolitalny Odpust Wniebowzięcia NMP w sanktuarium MB Pokornej w Rudach. Tam uroczysta msza św. o g. 11.00, a o g. 15.00 odpustowe nieszpory.
  4. We wtorek (16 sierpnia) o godz. 18.00 msza św. za wstawiennictwem św. Gerarda Patrona Matek z prośbą o błogosławieństwo Boże dla małżonków proszących o dar potomstwa, dla matek w stanie błogosławionym oraz rodziców o siłę w wychowaniu dzieci. Na zakończenie Mszy św. nabożeństwo ku czci Świętego i specjalne błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa.
  5. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w środę uroczystość św. Jacka, prezbitera, głównego patrona metropolii górnośląskiej, a w sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  6. W czwartek 18 sierpnia wyrusza kolejna diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą św. w katedrze o 8.00, a zakończenie 20 sierpnia o 15.30 mszą na jasnogórskich wałach. Szczegóły i zapisy w naszej parafii, lub na stronie internetowej: gliwicka.com Zapisy przyjmujemy do dnia wyjścia. Przy zapisach podajemy adres i PESEL. Opłata: dorośli 25 zł., dzieci i młodzież do 17 roku życia 10 (potrzebna zgoda rodziców).
  7. W przyszłą niedzielę (21 sierpnia) Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Piekar Śląskich.
  8. W dniach 30.IX – 2.X organizowana jest pielgrzymko-wycieczka na Podhale (m.in. Wadowice, Ludźmierz, Niedzica, Dębno, Zakopane, Bukowina Tatrzańska). Koszt wynosi 600 zł. Szczegóły na naszej stronie internetowej i przy zapisach.