W najbliższy czwartek (7 czerwca) obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwaną Bożym Ciałem. Uroczystość ta została ustanowiona na mocy bulli Papieża Urbana IV juz w 1246 r. Jest to uroczystość nakazana, tj. wierni mają obowiązek uczestnictwa w tym dniu w Eucharystii i powstrzymania się od prac niekoniecznych.

W tym dniu w naszej parafii, Msze święte o godz. 7.30, 9.00 i 12.00 oraz wieczorem o godz. 18.00 (w intencji Budowniczych ołtarzy).

Po Mszy świętej o godz. 9.00 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej parafii. Jesteśmy ludem Bożym, który nieustannie jest w drodze na spotkanie ostateczne z Bogiem, a procesja, w której będziemy uczestniczyć, to właśnie wyraża.

Zapraszamy do licznego udziału wszystkich Parafian. Trasa procesji będzie taka sama jak w poprzednich latach. Prosimy o dekoracje domów i okien na jej trasie, jak również o pomoc przy stawianiu ołtarzy. Zachowajmy podczas procesji porządek i modlitewne skupienie. Zabierzmy książeczki do nabożeństwa, aby włączyć się w śpiew. Poprzez udział w procesji i śpiew składamy publiczne świadectwo wiary i pobożności. Prosimy dzieci ktróe w tym roku pierwszy raz przystąpiły do Komunii oraz dzieci które obchodziły rocznicę I Komunii św., o przyjście w strojach.

Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała, prosimy o przyjście na próbę we wtorek 5 czerwca po Mszy Św. wieczornej.

Wierni, którzy w liturgii tego dnia włączą się w wspólny śpiew hymnu "Przed tak wielkim Sakramentem", mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.