Duchowym przygotowaniem do tego szczególnego wydarzenia była nowenna, którą w naszej wspólnocie odmawialiśmy po każdej Eucharystii od czwartku 10. listopada.

W niedzielę 20. listopada w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata o godz. 16.30 zostało odprawione Uroczyste Nabożeństwo na zakończenie Roku Jubileuszowego. Najpierw została wygłoszona ostatnia katecheza z cyklu nt. spowiedzi św. zakończona odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Następnie zostali przyjęci ministranci i ustanowieni lektorzy z racji święta patronalnego Liturgicznej Służby Ołtarza. Przed wystwionym Najświętszym Sakramentem modlono się Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz odczytano Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Jest to ważny moment dla Kościoła w Polsce, jak i naszej wspólnoty parafialnej, stąd w naszym kościele zgromadziło się wielu Parafian - dzieci, młodzież i dorośli, małżeństwa i rodziny, osoby samotne, aby wspólnie dziękować za czas Jubileuszu, ale i wspólnie na nowo przyjąć Jezusa do naszego chrześcijańskiego życia. Nabożeństwo uświetniły śpiewy chóru parafialnego. Po nabożeństwie odbyła się okolicznościowa agapa dla ministrantów i lektorów.

W trakcie Roku Jubileuszowego zostały wygłoszone również katechezy o przypowieściach o miłosierdziu, odprawiano comiesięczne niedzielne nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego oraz zorganizowano dziękczynną pielgrzymkę do Gniezna i na Pola Lednickie.