Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Tradycyjnie 8. grudnia w naszej parafii swoje patronalne święto obchodziły Dzieci Maryi. W trakcie Mszy świętej o godzinie 18.00 do grona Marianek przyjęte zostały nowe dziewczyny, a pozostałe odnowiły swoje przyrzeczenia.

więcej

Niedziela Światowych Dni Młodzieży

Niedzielę 6. grudnia przeżywaliśmy w naszej wspólnocie jako Niedzielę Światowych Dni Młodzieży. Ten dzień to zachęta do szczególnej modlitwy i troski o to dzieło. Po Mszach Świętych przed kościołem u wolontariuszy Parafialnego Centrum ŚDM można było nabyć cegiełki (ciasto oraz gadżety ŚDM) przez co została wsparta ta idea. Jest to wspólne zatroskanie o dobre i piękne przeżycie tych dni najpierw w naszej Parafii, gdy będziemy gościć młodych z zagranicy, a potem w Krakowie, gdzie nasza młodzież spotka się z papieżem Franciszkiem. 

więcej

Wyjazd do Krakowa

W sobotę 5 grudnia parafianie wraz z ks. Wikarym nawiedzili Kraków. Najpierw skorzystali z jarmarku adwentowego na krakowskim rynku a następnie uczestniczyli w spektaklu muzycznym "Ziemia obiecana" Władysława Reymonta, który był grany na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego.

więcej

Misje święte

W dn. 21 – 29 listopada przeżywaliśmy w naszej wspólnocie MISJE ŚWIĘTE. Naszym duchowym przewodnikiem był michalita, ks. Robert Ryndak. Tematem duchowych ćwiczeń były słowa: "Chodźmy drogami Pana". Nauki misyjne przybliżały nam na nowo ważność i bogactwo sakramentów, kult św. Michała Archanioła i Matki Bożej oraz wartość rodziny. Codziennie odmawialiśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Różaniec oraz uczestniczyliśmy w nabożeństwie Apelu Jasnogórskiego.

Święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza

W niedzielę 22 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla swoje święto patronalne obchodziła Liturgiczna Służba Ołtarza. W czasie uroczystych nieszporów do grona ministrantów zostało przyjętych 6 chłopców, ustanowionych 7 lektorów oraz 9 ceremoniarzy. Po nabożeństwie wszyscy spotkali się na agapie, gdzie podsumowano kolejny rok formacyjny oraz wręczono nagrody dla najlepszych. 

więcej

Dzień skupienia dla Róż Rodziców

W sobotę 7. listopada członkowie Róż Rodziców wraz z ks. Wikarym udali się na swój pierwszy dzień skupienia. Wybrane miejsce to Głębinów i ośrodek formacyjny "Rybak", gdzie zaraz obok stoi kościół parafialny św. Urbana, w którym odprawiane są specjalne nabożeństwa ku czci św. Rity. Spotkanie rozpoczęła Eucharystia. Potem uczestnicy skupienia wysłuchali konferencję nt. rodzicielstwa zastępczego. Po obiedzie i spacerze w drodze powrotnej nawiedzili tzw. "katedrę" - Bazylikę św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie. Róże Rodziców zostały założone w naszej Parafii kilka miesięcy temu. Obecnie są 3: Róża św. Gerarda, Róża św. Rity i Róża św. Joanny Beretty Molli. Jej członkowie codziennie modlą się wzajemnie za swoje dzieci oraz wymieniają doświadczeniami w trudzie wychowywania dzieci i wnuków.

więcej

Wystawa różańców

Wśród uczniów naszej szkoły został zorganizowany konkurs na najpiękniejsze różance. Na przełomie października i listopada w naszym kościele można było zobaczyć wystawę tychże różańców wykonanych w różnych technikach.

więcej

XV Dzień Papieski

16 października, w rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Papieża, obchodziliśmy w naszej parafii XV Dzień Papieski. Z tej okazji dzieci i młodzież naszej parafii wzięły udział w nabożeństwie ku czci naszego rodaka - Papieża Rodzin.

więcej

Ostatnie w roku Nabożeństwo fatimskie

Ostatnie w tym roku Nabożeństwo fatimskie z procesją z figurą Matki Bożej odbyło się 13. października. W jego trakcie parafianie odnowili Akt Zawierzenia Matce Najświętszej Parafii św. Gerarda, które miało miejsce 13. października 2013 r.

Uroczystość odpustowa ku czci św. Gerarda

W niedzielę 11. października obchodziliśmy Odpust Parafialny ku czci św. Gerarda. Uroczysta suma odpustowa została odprawiona o godz. 12:00. Przewodniczył jej o. dr Atanazy Polanko, franciszkanin, duszpasterz Góry św. Anny. W homilii nawiązał do Chrystusa Sługi, w którego wpatrywali się różni święci. I takim był również św. Gerard Majella, który w swoim krótkim życiu upodabniał się do Chrystusa Ukrzyżowanego poprzez pokorne podejmowanie codziennych obowiązków, szczere posłuszeństwo, troskę o człowieka potrzebującego, któremu należy służyć. Te postawy mają nas, chrześcijan, uczyć prawdziwego naśladowania Chrystusa Sługi w codziennym życiu. Sumę odpustową koncelebrowali miejscowi duszpasterze, liturgię uświetniał Chór parafialny a liczna obecność Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Parafian i Gości sprawiła, że świętowanie odpustu było piękne i radosne.